Metodika České zemské šermírny, domovské La Salle d'Armes Školy historického šermu ARS DIMICATORIA a Klubu vojenské šavle BARBASETTI MILITARY SABRE (since 1895), je zaměřena na realistický způsob šermu a boje s chladnými zbraněmi našich předků. Výuka vychází z původní dobové metodiky evropských škol šermu od renesance po období klasického šermu 19. století.


Šerm se zbraněmi z období klasického šermu druhé poloviny 19. století (francouzský fleret a soubojový kord, italská vojenská šavle, bodák) tvoří základ curricula šermírny. 

Francouzský fleret_0_0_0.jpg Francouzský soubojový kord_0_0_0.jpg Italská šavle_0_0_0.jpg Československý bodák_0_0_0.jpg

Další zbraně (francouzský kordík, polská šavle a španělský rapír) jsou možnou volbou pro pokročilé žáky.

Francouzský kordík_0.jpg Polská šavle_0.jpg Španělský rapír_0.jpg

Při výuce dobových technik vycházíme z praktických a teoretických zkušeností současných mistrů šermu, jakož i z prací českých, francouzských, italských, španělských, anglických a německých mistrů šermu minulosti.


Kromě znalosti techniky šermu, strategického a taktického myšlení, klademe silný důraz na komplexní a harmonické procvičení celého těla. Šerm je přirozená forma cvičení, která napomáhá k dosažení jednoty těla, mysli a ducha.
 

EduardWagner-Kord_0.JPG
Kresba Eduard Wagner 1965